Домівка > Magento, Workhack > 5 помилок, які роблять новачки в Magento

5 помилок, які роблять новачки в Magento

Перш за все слід зазначити, що ці помилки зазвичай роблять новачки. Якщо ви експерт в Magento то мабуть усе це вже знаєте. Вважайте це таким собі нагадуванням для тих хто зіткнувся з Magento уперше. Нижче наведені 5 помилок, якими грішать новачки, що працюють з Magento прочитайте їх і ви більше не будете одним з них ;).


1. Першою помилкою є завантаження повної версії Magento та заливання її на сервер через FTP(це не є помилкою, якщо ви встановлюєте Magento на локальний комп’ютер). Набагато простішим способом є завантаження за допомогою методу Magento downloader (я перекладу його на українську трохи пізніше), також цей метод полегшує подальші апгрейди Magento.

2. Досвідчені розробники спочатку читають доку, а потім починають створювати свою тему, а новачки не читають нічого і одразу починають працювати над темою. Це є помилка №2. Оскільки в Magento є чудова система відкатів (fallbacks) то немає сенсу чіпати default тему. Ми повинні створити свій package і у ньому модифікувати свою тему. І хоча найлегшим виглядає перекопіювати усі файли ви повинні скопіювати тільки ті з яким ми будемо працювати та модифікувати. Всі інші, яких бракуватиме Magento візьме з дефолтової теми.

Це правило не діє якщо ви модифікуєте тему blank, оскільки ваша модифікована тема буде відкочуватися до «чистої» default, а не blank, тому у цьому випадку потрібно перекопіювати усі файли. Хоча команда Magento напевне впровадить підтримку fallback і для non-default тем у скорому майбутньому.

3. Третьою помилкою є редагування корівських файлів Magento. Які ж це корівські файли? Це файли ядра системи, які місяться у папці app/code/core. Якщо потрібно редагувати файл з цієї папки, продублюйте цей файл і помістіть його в app/code/local зберігаючи шлях.

Приклад: щоб редагувати app/code/core/Mage/Checkout/Block/Success.php потрібно скопіювати цей файл сюди app/code/local/Mage/Checkout/Block/Success.php, і саме його редагувати. Таким чином буде менше проблем при оновленні версії Magento.

4. Виключати блоки в PHP файлах є помилкою №4. Робіть це в Панелі адміністратора System->Configuration->Advanced->Disable modules і відключайте їх там. Якщо це не можливо зробити там (як з блоком Compare products) тоді відключайте в .xml та .phtml файлах вашої теми.

5. Помилкою №5 є те що ви забуваєте почистити кеш. Додали cms block і ніби все зробили добре, але чорт! Він не з’являється. Не починайте битися головою об стіл, а просто спробуйте потерти кеші Magento. Зробити це можна в Панелі адміністратора System->Cache Management.

Сподіваюся ця інформація буде корисна новим розробникам Magento.

Сподобалася стаття? Підпишись на RSS або на e-mail розсилку. А ще приєднуйся до нас у Твітері @magentoua.

Advertisements
Категорії:Magento, Workhack Позначки:, , , , , , ,
 1. taryk
  Березень 16, 2010 о 10:09

  По одному створювати небхідні файли в local чи в новому package – доволі незручно.
  Я спочатку копіюю всю дефолтну тему в новий package, а також створюю локальну версію core, а потім (при необхідності) видаляю всі немодифіковані файли.
  А про кеш – він в мене завжди виключений на період розробки.

  • Wolf
   Березень 16, 2010 о 10:12

   Дуже класний метод. Роблю подібним чином, але останні 8 проектів були на blank темі тому мені приходиться копіювати усі файли і з ними працювати. А про кеш то Ви праві – найкраще взагалі відключати його під час розробки. Це значно прискорить продуктивність.

 2. Березень 22, 2010 о 07:50

  Будучи новачком, дякую за допис. Побільше б дописів для новачків. Особлива подяка за пункт про кеш 🙂

  • Березень 22, 2010 о 08:34

   Завжди будь-ласка. Залишайтеся з нами і буде ще 🙂

 3. stuff
  Липень 4, 2011 о 11:04

  “то немає смислу”
  в укр языке нет слова “смысл”. зато есть “сенс”

  • Липень 5, 2011 о 08:20

   Справді так. Уже виправили. Дякую за уважність

 1. Травень 18, 2010 о 07:55
 2. Травень 25, 2010 о 08:53
 3. Серпень 20, 2010 о 10:44
 4. Березень 20, 2013 о 10:33

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: