Домівка > Magento > Magento Widgets

Magento Widgets

[tweetmeme source=”magentoua” only_single=false https://magentoua.wordpress.com/2010/05/12/magento-widgets%5D

Огляд

Magento Widgets дозволяють користувачам, які не мають жодних технічних знань легко додавати динамічний контент (включаючи інформацію про продукти) до сторінок в магазнах Magento. Це дозволяє збільшити контроль і гнучкість в створенні інформаційного та маркетингового контенту використовуючи адміністративні інструменти та включає в себе ефективні способи контролю за контентом:

 1. Динамічна інформація про продукти для маркетингової кампанії
 2. Динамічна інформація така як «Нещодавно переглянуті продукти» на cтатичній сторінці.
 3. Промо зображення, які можна розмістити в різних блоках, бокових панелях та інших місцях.
 4. Інтерактивні елементи і активні блоки (додаткові системи рецензій, відео чати, форми для голосування та підписки)
 5. Альтернативні елементи навігації (хмарка тегів, слайдер малюнків категорії)
 6. Створюйте інтерактивні та динамічні флеш елементи, які легко конфігурувати та інтегрувати в контентні сторінки.
 7. Та багато іншого …

Що таке віджети?

Magento Widgets – це блоки зовнішнього інтерфейсу з попередньо визначеним набором конфігураційних опцій. Ці опції видимі в спеціальній формі для редагування в панелі адміністратора, коли віджет доданий або редагується власником магазину. Можливість легко налаштовувати конфігурацію дозволяє повністю контролювати розміщення віджету на сторінці власником магазину.

Конфігураційні опції для вибору віджету "посиланя на продукт" який повинен бути розміщений в шапці всіх продуктових сторінок і всіх сторінок, які мають темплейт із трьома колонками.

Magento Community Edition версія 1.4, і Enterprise Edition версія 1.6 ще більше полегшує зручність використання користувацьких розширень для зовнішнього інтерфейсу (frontend extensions) шляхом впровадження Magento віджетів, які дуже легко конфігуруються. Віджети створені для того щоб допомогти тим, хто наповнює сайти та розробляє комерційні розширення, забезпечити більший контроль за їх поведінкою та спрощує їхнє візуальне розміщення власниками магазинів.

Як створити віджет

Зазвичай розробка віджету мало чим відрізняється від розробки звичайного розширення (extention), яке забезпечує функціональність зовнішнього інтерфейсу (frontend). Якщо ви хочете створити розширення, яке повинно легко налаштовуватися власником магазину та зручно вставлятися в статичні блоки та статичні сторінки – тоді Magento Widgets саме для Вас.

Розширення може мати декілька відповідних йому Magento віджетів. Віджети по суті прив’язані до функціональності розширення. Ви можете створити віджети, які додають конфігурацію та можливість розміщення на статичних сторінках для розширень, що були розроблені раніше.

Ви можете спакувати ваші розширення разом із віджетами і потім залити їх через Magento Connect в категорію Widgets.

Якщо Ви володієте англійською то можете скористатися наступними статтями:

 • Tutorial: Creating a Magento Widget, Part 1 – швидкий вступ до розробки віджетів, як приклад подано створення простого віджету, який буде додавати соціальні закладки на сторінку.
 • Tutorial: Creating a Magento Widget, Part 2 – вступ до конфігураційних опцій віджетів. Ви навчитеся задавати конфігурацію віджетам, яку зможе міняти власник магазину, а також створите ще один простий віджет.

Всі віджети описані в цих туторіалах доступні для скачування на Magento Connect. Будь-ласка пам’ятайте, що віджети сумісні тільки з версією Magento 1.4.0.0 і вище.

Термінологія

Для кращого розуміння ми розглянемо детальніше деякі терміни:

 1. Блок зовнішнього інтерфейсу (Frontend Block) – це елемент, який створює візуальний вивід визначеної візуальної структури або безпосередньо певний контент.
 2. Magento Віджет (Magento Widget) – це блок зовнішнього інтерфейсу, який забезпечує виконання спеціального інтерфейсу віджета, що дозволяє мати різні конфігурації віджету для кожного його інстансу, а також можливість мати декілька незалежних інстансів блоку на одній сторінці.
 3. Інстанс Magento Віджета – це конкретний блок на одній або декількох сторінках, який має конфігурацію налаштовану власником магазину в панелі адміністратора. Один і той самий віджет може бути доданий декілька раз і у декілька місць.

Приклади віджетів в Magento CE 1.4, EE 1,6

Magento CE 1.4, EE 1,6 за замовчуванням включають в себе наступні віджети:

 1. CMS Page Link – показує посилання на вибрану статичну сторінку, дозволяє конфігурувати текст і заголовок. Доступно два темплейти – інлайнове посилання та блочний темплейт.
 2. CMS Static Block – показує контент вибраного статичного блоку.
 3. Catalog Category Link – показує посилання на вибрану категорію, дозволяє конфігурувати текст і заголовок. Доступно два темплейти – інлайнове посилання та блочний темплейт.
 4. Catalog Product Link показує посилання на вибраний продукт, дозволяє конфігурувати текст і заголовок. Доступно два темплейти – інлайнове посилання та блочний темплейт.
 5. Recently Compared Products – показує блок, який включає продукти які щойно порівнювалися. Це віджет дозволяє визначати скільки продуктів показувати та має два темплейти: список продуктів(product list) та сітку продуктів(product grid).
 6. Recently Viewed Products – показує блок, який включає продукти, які були щойно переглянуті користувачем. Це віджет дозволяє визначати скільки продуктів показувати та має два темплейти: список продуктів(product list) та сітку продуктів(product grid).

Інші віджети розроблені спільнотою Magento можна скачати використовуючи Magento Connect.
Першоджерело: Introducing Magento Widgets.


Сподобалася стаття? Підпишись на RSS або на e-mail розсилку. А ще приєднуйся до нас у Твітері @magentoua.

Вам також буде цікаво прочитати:

Advertisements
Категорії:Magento Позначки:, ,
 1. Костянтин
  Червень 14, 2010 о 14:34

  Скажіть будь-ласка, можна створений віджет в CMS->Widgets підключити в layout? Або в layout updates виставити щоб він відображався перед/після якогось конкретного блоку?

  • Червень 15, 2010 о 07:48

   В мене теж була подібна потреба. На жаль покищо віджети виводяться тільки основні зони (Left, Right, Header, Main та Page Footer), а з layout мені не вдалося їх висмикнути чи змінити їх позицією. Я вийшов з ситуації створивши ще одну основну зону і об’явив її в page.xml. Це була по суті ліва колонка (Top Left column), але вона виводилася перед справжньою лівою колонкою (Left column). Якщо знайдете вирішення то буду вдячний, якщо поділитися.

 2. Костянтин
  Липень 23, 2010 о 12:55

  Досить цікаве у вас рішення. Я свою проблему вирішив наступним чином: вставив віджет в цмс блок і вже його викликав в потрібному місці.

  А вам доводилось реалізовувати можливість вибірки кількох продуктів/категорій у віджеті? Там по замовчуванню можна вибрати лише одну позицію. Там є значення use_massaction яке, наскільки я зрозумів, передається конструктором, щоб включити можливість вибірки кількох позицій (колбек вішається на чекбокси, а не на колонки) але як це зв’язати із своїм полем я ще не найшов рішення.

  • Липень 23, 2010 о 14:06

   Оригінальне рішення.
   “А вам доводилось реалізовувати можливість вибірки кількох продуктів/категорій у віджеті?” – якщо я правильно зрозумів про що йдеться то напевне так. У віджетів є можливість викликання на певних типах категорій (анчорних та не анчорних) та суто по id. Перевіряв – працює. Але я не впевнений, що ви Констянтин саме це мали на увазі.

 3. Костянтин
  Липень 24, 2010 о 13:41

  Дякую що відповіли.

  По замовчуванню в magento є віджет “Catalog Product Link”, де ми можемо вибрати посилання на продукт. А як зробити, щоб можна було вибрати кілька посилань? Наприклад відмічати чекбоксами декілька продуктів або якось динамічно створювати нову кнопку “Select Product…” і вибирати кожний раз по одному продукту.

 4. Липень 27, 2010 о 08:41

  Костянтин :

  По замовчуванню в magento є віджет “Catalog Product Link”, де ми можемо вибрати посилання на продукт. А як зробити, щоб можна було вибрати кілька посилань?

  Оскільки цей віджет “Catalog Product Link” а не “Catalog Product Links” то думаю, що зробити вибір декількох продуктів в одному інстансі на жаль не вдасться.

 5. Костянтин
  Серпень 4, 2010 о 15:51

  Доброго дня,

  скажіть, будь ласка, як з вами можна зв’язатись? Я написав вам через форму контакт, але не впевнений, що лист відправився.

  Дякую.

 6. Серпень 16, 2010 о 08:29

  Костянтин :

  Доброго дня,

  скажіть, будь ласка, як з вами можна зв’язатись? Я написав вам через форму контакт, але не впевнений, що лист відправився.

  Дякую.

  Контакт форма працює. Ваш лист отримав і відписав. Не міг відписати раніше бо був у відпустці.

 1. Травень 18, 2010 о 07:54
 2. Травень 24, 2010 о 09:51
 3. Липень 1, 2010 о 12:24
 4. Жовтень 22, 2010 о 07:53
 5. Травень 9, 2011 о 08:06

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: